Indoor golf. Hrajte golf i v zimě

Jo, je to tak. Venku je zima a spíš než na golfové víkendy to vypadá na lyže. Nejhorší na tom je, že vyhlídka na alespoň trochu slušné počasí je v nedohlednu.

Ono by se to i dalo vydržet, jenže vysvětlete to těm novým holím nebo driveru nebo novým botám, které vám tak štědře Ježíšek daroval pod stromeček. Lehce frustrující co? Ale nebojte, existuje řešení.

Indoor.

Ve větších městech tohle není problém. Konkrétně Pražáci nebudou mít s golfem v hale v podstatě žádný problém. Pár příkladů, kde můžete hrát:

http://www.golfarenapraha.cz
http://www.golfdejvice.cz/indoor-golf-areal
http://www.erpetgolfcentrum.cz
http://www.golfhostivar.cz/co-nabizime/indoor-centrum

Jak to funguje.

První varianta je klasický driving. Co je driving jsme si už řekli, takže hlavně nekruťte hlavou, že nevíte o co jde. Jediný rozdíl je, že bušíte do míčku v kryté hale a v podstatě vidíte míček letět pár metrů. Žádná sláva, ale bouchnete si. Cenově to je srovnatelné s venkovním drivingem. Prostě si koupíte mičky a pálíte.

indoor driving
Hostivař indoor driving

Druhou variantou (a troufám si říct zajímavější) jsou simulátory. Je to taková živější videohra. Něco jako jsou simulátory v autoškole. Připadá vám, že v autě jedete. Dokonce sedíte za normálním volantem a před vámi se kroutí reálná cesta. Vlastně ale stojíte na místě. Tak přesně takhle fungují i simulátory na golf. Zvolíte si hřiště, které chcete hrát, před každým úderem určíte, jakou holí budete pálit a pak odpalujete do plátna, na kterém vidíte profil hřiště.

Golfový simulátor
Golfový simulátor

Hlavní výhoda golfových simulátorů je v tom, že si můžete zahrát téměř jakékoli hřiště na světě. Na druhou stranu je trochu otravné, že musíte před každou ránou zadávat číslo hole, kterou budete hrát. Kolikrát zapomenete a to je pak dohadování. „Jééé, já to zapomněl přepnout, hrál jsem sedmou a ono mi to ukazuje, že jsem hrál hybridem“. Člověk se pak až diví, jak může mít dlouhou ránu osmičkou železem.

No a samozřejmě třetí varianta. Seberte se a jeďte za golfem do tepla. To je ale samostatná kapitola, které se budeme věnovat někdy příště :)

Resumé je, že pocitově to v indooru prostě není jako venku. Ale v tomhle počasí je to rozhodně lepší než drátem do oka. Tak to jděte zkusit. Stejně vás už svrbí ruce a čekat ještě 3 měsíce, než ty hole vyndáte? Uznejte, to stejně nevydržíte.