Co si vzít na sebe

Hlavně z toho nedělejme drama. Pro začátek vám bude určitě stačit tričko s límečkem a slušné kalhoty. Rozhodně ne rifle, tílka a podobně. Kraťasy nebudou problém, pokud na sobě nemají zkřížené lebky. Pohodlné a sportovní boty budou taky v pohodě. Tím nemyslím kopačky. Dámy, boty s podpatkem nejsou ideální. Pokud bude chladněji, vezměte si svetr nebo klidně mikinu. Pro vaše první odpaly tím nikoho pobuřovat nebudete.

bill_murray

Ze startu se od vás rozhodně nečeká supr značková výbava od Nike. Oblečte se tak, abyste se cítili pohodlně a myslete také na to, že jdete na sport.

Po několika lekcích vám tak nějak samo dojde, že hraní golfu má určitou kulturu. Proto si časem pravděpodobně dokoupíte oblečení přímo na golf určené. Počítejte s tím, že je lehce dražší, ale jdou vychytat různé akce a nabídky, díky nimž můžete výrazně ušetřit. Kalhoty, které normálně v golfovém shopu stojí dvojku pořídíte i za polovinu. Stejně tak trička, mikiny a další vybavení. Kvalitní golfové boty koupíte už lehce nad tisíc korun. Golfovou rukavici od tří do šesti stovek.

Pro začátek z toho ale opravdu nedělejte vědu. Stačí se obléct vkusně, pohodlně, sportovně – třeba do hejkala jako Bill Murray. Zbytek odkoukáte a dokoupíte.

Pár inspirací na golfové e-shopy, kde můžete vychytat akce nebo mrknout, kolik co stojí:
Webgolf
Golfarts (Pokud jste z Prahy, obří výběr je na pobočce)
Sportsdirect (ke všemu si připočtěte minimálně kilo, protože se vše posílá)
Golfprofi
Bestgolf